Zdravotní výhody jízdy na rotopedu 

Máte chuť pro sebe něco udělat, ale nemáte čas zajít do fitka? Zkuste domácí rotopedy.

Rotoped je přístroj neboli trenažér, který simuluje jízdu na kole. Tento trenažér je skvělou fitness pomůckou pro domácí využití, jež vás dokáže udržet v perfektní kondici. Ať už chcete zhubnout nebo posílit svaly, rotoped je tím pravým společníkem pro domácí cvičení. Využíván je často i pro rehabilitační účely.

Na cestě k dokonalé postavě a psychické pohodě

Rotoped vám pomůže na vaší cestě k ideální váze a dokonale vyrýsované postavě. Při jízdě na rotopedu posílíte svaly stehen, hýždí a lýtek. Pokud si pořídíte rotoped s řídítky a aktivně zapojíte i ruce a záda, pak posílíte celé tělo.

Jízda na rotopedu dokáže rozproudit krev, která začne po určitě době spalovat cukry a tuky, což dělá z tohoto cvičebního trenažéru dokonalého pomocníka pro prevenci mnoha civilizačních chorob.

Rotoped můžete používat pravidelně, jelikož nezatěžuje klouby a nohy třeba jako běh. Velkou výhodou cvičení na domácím rotopedu je rovněž fakt, že děláte něco pro svou psychickou pohodu. Pravidelným cvičením se stanete více vyrovnaným člověkem.

Do krve se totiž začne postupem času vyplavovat hormon štěstí endorfin. Každodenním cvičením si tak můžete vydláždit svou cestu ke spokojenosti a psychické pohodě.

Rehabilitace na rotopedu

Cvičení na rotopedu lze využít i pro rehabilitační účely, neboť je šetrný k naším kloubům. Rotoped je ideální pro špatně pohyblivé pacienty, kteří se však potřebují rozhýbat například po operaci nebo úrazu.

Jízda na rotopedu zajistí lepší pohyblivost a výdrž, což je správným základem pro dobrou rekonvalescenci. Budováním svalové hmoty se zpevní a posílí tělo. Dobře poslouží i starším lidem, jimž dělá chůze i běh nemalé problémy.


Trénink na rotopedu je dobrou prevencí proti křečím nebo zkracování šlach a současně může pomoci od různých bolestí pohybového aparátu. Taktéž pro rehabilitace platí, že je důležitá pravidelnost cvičení. Ideální čas strávený na rotopedu je přibližně 30 minut několikrát týdně. Dle svých potřeb a možností si také můžete nastavit intenzitu obtížnosti a zátěže.

Cvičení z pohodlí domova

Pokud jezdíte rádi na kole, ale venku zrovna mrzne a padá sníh, pak můžete svůj trénink nahradit jízdou na domácím rotopedu. Domácí rotopedy vám zajistí cvičební program z pohodlí vašeho domova, a tím ušetříte spoustu času na cestě do fitness centra.

Nespornou výhodou je též to, že ušetříte nemalou částku za cvičení ve veřejných zařízeních. Na trhu existuje celá řada skvělých rotopedů a dle cenových relací a vašich potřeb si můžete vybrat svůj ideální sportovní trenažér. 

Lze si pořídit manuální nebo automatické rotopedy například s digitálním displejem apod. Kvalitní rotopedy české značky Lifefit najdete na stránkách výrobce – Nejsport.cz.

Takže neváhejte a šlápněte do pedálů, protože na využívání rotopedu můžete jen získat!

Publikováno: 24. 11. 2023

Kategorie: fitness

Autor: Pavla Dvořáková