Americké koblihy: sladká chuť USA, kterou musíte ochutnat!

Donuts

Úvod do amerických koblih

Americké koblihy, známé také jako "donuts", jsou oblíbeným sladkým pochoutkou po celém světě. Tyto klasické cukrovinky se vyrábějí z kynutého těsta, které je zpravidla tvarováno do kroužkovitého tvaru a smaženo v horkém oleji. Potom se koblihy obvykle posypou cukrem nebo přelijí různými polevami.

Úvod do amerických koblih Vás provede historií, tradičními recepty i zajímavostmi o jejich oblíbenosti napříč USA. Připravte se na chuťovou explozi a rychle si oblíbíte tyto sladkosti tak jako Američané!

Historie vzniku koblih v USA

Historie vzniku koblih v USA

Americké koblihy, známé také pod názvem donuts, byly poprvé přivezeny do USA nizozemskými kolonisty. Ti si na počátku 19. století oblíbili tradiční holandskou sladkost oplatky, kterou s sebou přivezli do Nového světa. Postupně se ale oplatky začaly měnit a jedním z vylepšení bylo dodání dírky uprostřed.

Tento krok umožnil donutům rychlejší tepelnou úpravu a celkově lepší chuťovou stránku. A právě tuto novinku si oblíbili američtí námořníci během první světové války, kdy je dostávali jako součást balíčků od domova.

Po skončení války se donuty staly populárním pečivem i mezi civilisty a dnes jsou nedílnou součástí americké snídaňové kultury.

Nejpopulárnější druhy koblih

Nejpopulárnější druhy koblih jsou mezi sladkými pochoutkáři velmi oblíbené. Americké koblihy, často nazývané donuts, jsou v poslední době stále populárnější svou různorodostí a lahodným chuťovým zážitkem. Mezi nejoblíbenější druhy patří například klasické koblihy s cukrovou polevou, ovocné koblihy s marmeládovou náplní a karamelové koblihy s ořechy. Pokud jste milovník sladkého, rozhodně si dejte jednu z těchto delikates na chuť!

Jak se koblihy pečou a zdobí

Koblihy, nebojte se jich! S naším návodem budete pečení mistr. Vysvětlíme vám, jak připravit těsto a jak ho správně upéct. A co zdobení? Pokud se chcete odvázat a zachovat si originalitu, ukážeme vám několik tipů a triků na kreativní ozdobení amerických koblih. Není nic lepšího než když můžete své blízké ohromit svými vlastnoručně vyrobenými dobrotami. Takže pojďme do toho!

Kde v USA najdete ty nejlepší koblihy

Pokud hledáte ty nejlepší koblihy v USA, máte na výběr z mnoha skvělých míst. Mezi nejslavnějšími jsou určitě klasické donutérie Dunkin' Donuts a Krispy Kreme, které se pyšní obrovskou nabídkou různých druhů koblih a vynikajícím kávovým sortimentem. Pro milovníky originálních a inovativních receptů jsou ideální společnosti Voodoo Doughnut nebo Dynamo Donut + Coffee, které nabízejí nejrůznější netradiční kombinace chutí a ingrediencí.

Pro ty, kteří hledají menší a méně známé provozy, doporučujeme navštívit lokální donuterii The Salty Donut v Miami Beach, nebo Federal Donuts v Philadelphii s jedinečnými smaženými kuřecími knedlíky na sladko i slano. A pokud se ocitnete ve Washingtonu D.C., rozhodně byste neměli minout Astro Doughnuts & Fried Chicken s úžasnými koblihami plněnými masem.

Ať už si vyberete jakékoli místo pro svou koblihovou cestu po USA, jedno je jisté: americké koblihy jsou nesmazatelnou součástí tamního kulturního dědictví a stojí za to je vyzkoušet!

Alternativy k americkým koblihám

Máte dost amerických koblih? Podívejte se na několik alternativ, které si můžete vychutnat kdykoli - a bez pocitu viny!

Závěr a doporučení pro vyzkoušení koblih doma.

Při vaření koblih doma je důležité dodržet pár základních pravidel. Nejprve si připravte kvalitní ingredience, jako jsou čerstvé vejce, máslo a kvalitní mouka. Pokud máte kvásek, může být skvělým způsobem, jak zajistit lehkost a řádné kynutí těsta. Při vykrajování dejte pozor, aby byly koblihy stejně velké a nezapomeňte na středovou díru. Potom hluboce opražte v rozpáleném oleji po obou stranách. A konečně - nebojte se experimentovat s různými náplněmi! Nakonec uvidíte, že to stojí za to si trochu pohrát s recepty na vlastní pěst a užít si tu lahodnou chuť amerických koblih přímo z pece vaší kuchyně.

Publikováno: 24. 05. 2023

Kategorie: jídlo

Autor: Adrian Dvořáková

Tagy: donuts | americké koblihy