Oživte svůj koktejlový repertoár s exotickým Mimosa drinkem

Mimosa Drink

Úvod do koktejlu Mimosa

Úvod do koktejlu Mimosa

Mimosa drink je osvěžující koktejl, který se skládá z pomerančového džusu a šampaňského s obsahem mimozy. Tento elegatní nápoj vznikl již na počátku 20. století v hotelu Ritz-Carlton v Paříži a od té doby si zachoval své místo na drinkových menu po celém světě.

Koktejl Mimosa je ideální volba pro ty, kteří si rádi dopřejí lehký a lahodný nápoj během pikniku, brunchování nebo jiných společenských akcí. Pomerančový džus dodává koktejlu sladkou chuť a obdivuhodné množství vitamínů, zatímco šumivé šampaňské dodává tomuto nápoji tou správnou malinko exkluzivní ozdobu.

Pojďte s námi objevit tajemství tohoto velmi oblíbeného koktejlu a naučit se jej perfektně připravit i doma!

Historie koktejlu Mimosa

Historie koktejlu Mimosa se datuje do 40. let minulého století, kdy byl tento nápoj poprvé představen v legendárním hotelu Ritz v Paříži. Oživila jej slavná hvězda Hollywoodu, která se po úspěšném natáčení v Evropě rozhodla oslavit svůj úspěch s lahodným mixem pomerančového džusu a šampaňského.

Koktejl rychle získal na popularitě a stal se oblíbeným drinkem mnoha celebrit a bohatých hostů na večírcích a akcích po celém světě. Název Mimosa byl inspirován kvetoucím jarním stromem mimozy, který je známý svou krásou a jemností.

Dnes patří Mimosa mezi nejoblíbenější brunchové nápoje a často ji lze objevit i na drinkových menu různých barů a restaurací. Pokud hledáte osvěžující koktejl pro speciální příležitosti, určitě neuděláte chybu s výběrem tohoto klasického nápoje plného slunce, radosti a elegance.

Ingredience potřebné k přípravě koktejlu Mimosa

Ingredience potřebné k přípravě koktejlu Mimosa

Pro přípravu osvěžujícího koktejlu Mimosa budete potřebovat:

- 1 lahodnou láhev sektu nebo šampaňského

- Čerstvě vymačkaný pomerančový džus

- Led na zakalení

Postup:

Do sklenice nalijte polovinu sektu či šampaňského a doplňte ji čerstvě vymačkaným pomerančovým džusem. Pokud chcete, aby byl koktejl Mimosa méně silný, použijte poměr jedna třetina sektu a dvě třetiny pomerančového džusu. Nakonec do míchaného nápoje přidejte led, aby byl osvěžující.

Nyní již jen stačí si nalít a vychutnat si toto oblíbené svatební víno, které nejenom dobře chutná, ale také dokáže povzbudit i ty největší ranní ospalce!

Postup přípravy koktejlu Mimosa

Postup přípravy koktejlu Mimosa:

1. Smažte na pánvi slaninu, dokud nebude křupavá.

2. Vezměte sklenici a naplňte ji dle ¾ části šampaňským.

3. Přidejte do sklenice 2 díly pomerančového džusu.

4. Přidejte do sklenice trochu zmrzlých malin nebo jahod, aby se drink stal barevně zajímavým.

5. Nyní přidáme špetku mimozy (nepodceňujte tento krok, protože mimoza dodá drinku jemnou chuť).

6. Promíchejte drink a dekorujte ho plátkem pomeranče a větvičkou máty.

Takto jednoduchý postup vám poskytne osvěžující koktejl Mimosa, který jistě potěší vaše chuťové buňky!

Variace koktejlu Mimosa

Pokud hledáte něco nového a zajímavého, pak jste na správném místě! Ve vaší oblíbené koktejlové baru vám přinášíme neodolatelnou variaci koktejlu Mimosa. Tento osvěžující drink je plný lahodné chuti mimozy, která ho odlišuje od běžných koktejlů. Přijďte si k nám vychutnat tento úžasný drink a objevit nové rozměry chuťových zážitků.

Servírování a doporučení k podávání koktejlu Mimosa

Servírování a doporučení k podávání koktejlu Mimosa

Koktejl Mimosa patří mezi oblíbené nápoje pro brunch nebo svatební přípitek. Jeho jednoduchý recept, který obsahuje půl pomeranče a polovinu šampaňského, vytváří osvěžující a elegantní kombinaci chuti.

Abychom vám pomohli vylepšit servírování a zážitek z pití koktejlu Mimosa, máme pro vás několik doporučení:

- Sklenici na koktejl si dejte na chvíli do mrazničky, aby byla dostatečně chladná.

- Nalijte šampaňské do sklenice pomocí lžičky na čaj - díky tomu se bublinky udrží déle.

- Pomeranče je nejlépe konzumovat čerstvé, proto nakrájejte pomeranč na plátky vlákny. Položte je do sklenice před nalitím šampaňského.

- Pro extra chuťovou explozi můžete koktejl ozdobit trochou Grand Marnier likéru.

Nyní už jen stačí připít s vašimi blízkými a užít si chutného koktejlu Mimosa!

Závěr a tipy na úpravu koktejlu Mimosa podle vlastní chuti

Závěrem bych ráda nabídla pár tipů, jak si můžete koktejl Mimosa upravit podle vlastní chuti. Pokud máte rádi sladké nápoje, můžete přidat do koktejlu trochu cukru nebo medu. Pro osvěžení si můžete do nápoje přidat citronovou nebo pomerančovou kůru. Pokud preferujete silnější chuť, můžete do koktejlu přidat trochu ginu nebo vodky.

Mimosa drink je skvělým receptem na ranní brunch nebo jako lehký a osvěžující nápoj pro letní večery. Nezapomeňte si také vyzkoušet variace s jiným druhem džusu nebo vína. Upravte koktejl Mimosa podle svých preferencí a užijte si ho naplno!

Publikováno: 17. 04. 2023

Kategorie: jídlo

Autor: Pavla Dvořáková

Tagy: mimosa drink | koktejl s obsahem mimozy