Recept na plněné vejce: Jednoduchý a chutný pokrm pro každou příležitost

Plněné vejce je skvělým receptem na bohatou snídani nebo svačinu. Tato lahodná pochoutka je oblíbená pro svou jednoduchost a výživovou hodnotu. Plněné vejce je také skvělým způsobem, jak využít zbytky vařených vajec. Stačí jen pár ingrediencí a chvilka času a můžete si vychutnat plněné vejce plné chuti a energie. Připravte si tuto delikatesu kdykoliv během dne a dopřejte si něco opravdu dobrého!

Potřebné ingredience pro plněné vejce

Potřebné ingredience pro plněné vejce jsou jednoduché a snadno dostupné. Budete potřebovat:

- Vařená vejce: 4 kusy

- Majonéza: 2 lžíce

- Hořčice: 1 lžička

- Sůl: podle chuti

- Pepř: podle chuti

- Nasekaná petrželka nebo pažitka na ozdobu

Tato základní verze plněného vajíčka je velmi jednoduchá a vyžaduje pouze několik běžných surovin. Můžete si také přidat další ingredience, jako je cibule, zelenina nebo bylinky, abyste vytvořili různé chutě a variace. Nezapomeňte si připravit všechny ingredience předem, abyste mohli plynule pokračovat ve vaření plněného vajíčka.

Postup přípravy plněného vajíčka

Postup přípravy plněného vajíčka je velmi jednoduchý. Nejdříve si připravíme vejce, která uvaříme natvrdo. Poté je necháme vychladnout a oloupeme je. Potom vejce rozpůlíme na poloviny a žloutky vyjmeme do mísy. Žloutky poté rozmačkáme vidličkou a smícháme s přídavkem majonézy, hořčice, soli a pepře podle chuti. Tuto směs pak použijeme k naplnění vydlabaných bílků. Hotová plněná vejce můžeme posypat petrželkou nebo paprikou pro zdobení. A hotovo! Můžete si vychutnat skvělé plněné vejce jako bohatou snídani nebo svačinu.

Variace plněného vejce - inspirace pro různé chutě

Plněné vejce je skvělý recept, který můžete upravit podle svých chutí a preferencí. Existuje mnoho variant plněného vajíčka, které se liší přísadami a dochucovadly. Zde je pár inspirací pro různé chutě:

1. Plněné vejce s avokádem: Smíchejte rozmačkané avokádo s citronovou šťávou, solí a pepřem. Tuto směs pak použijte jako náplň do vydlabaného vajíčka. Avokádo dodá plněnému vejci krémovou konzistenci a zdravé tuky.

2. Plněné vejce se šunkou a sýrem: Nakrájejte vařenou šunku na drobné kousky a smíchejte ji se strouhaným sýrem (např. eidamem nebo ementálem). Tuto směs pak použijte jako náplň do vydlabaného vajíčka. Přidání šunky a sýra dodá plněnému vejci bohatou chuť.

3. Plněné vejce s bylinkami: Do vydlabaného vajíčka přidejte jemně nakrájenou petrželku, pažitku nebo jiné oblíbené bylinky. Tyto bylinky dodají plněnému vejci svěžest a aromatickou chuť.

4. Plněné vejce s křenem a lososem: Smíchejte nastrouhaný křen s jemně nakrájeným uzeným lososem. Tuto směs pak použijte jako náplň do vydlabaného vajíčka. Křen a losos spolu vytvoří pikantní kombinaci, která osvěží vaše chuťové buňky.

Pamatujte, že tyto jsou pouze některé z možností, jak plněné vejce obohatit o různé chutě. Buďte kreativní a zkuste si vytvořit vlastní variace podle svých představ a oblíbených ingrediencí.

Tipy a triky pro dokonalé plněné vejce

Plněné vejce je jednoduchý a chutný pokrm, který si můžete připravit kdykoliv během dne. Abyste dosáhli dokonalého výsledku, zde je pár tipů a triků:

1. Správné uvaření vajíčka: Aby bylo plněné vejce perfektně měkké, dejte vejce vařit do vroucí osolené vody po dobu 8-10 minut. Poté je okamžitě přendejte do studené vody, aby se snadno oloupala.

2. Oloupaní vajíček: Pro snadné oloupaní vajec je nejlepší je nejdříve lehce rozklepnout o tvrdou hladinu a potom je oloupat pod tekoucí vodou.

3. Náplň podle chuti: Plněné vejce můžete libovolně přizpůsobit svým chutím a preferencím. Můžete použít například majonézu, hořčici, nasekanou cibuli nebo bylinky jako petrželku či pažitku.

4. Dekorace: Pokud chcete plněné vejce udělat atraktivním i pro oko, můžete ho ozdobit například kousky zeleniny nebo posypat paprikovým práškem či petrželkou.

5. Skladování: Plněné vejce je nejlépe konzumovat hned po přípravě, ale pokud ho chcete skladovat, uložte ho do lednice a spotřebujte do 24 hodin.

S těmito tipy a triky se vám určitě podaří připravit dokonalé plněné vejce, které si můžete vychutnat kdykoliv během dne.

Plněné vejce je skvělým receptem na bohatou snídani nebo svačinu. Jeho příprava je jednoduchá a výsledek vás jistě potěší. Stačí si připravit potřebné ingredience, jako jsou vejce, náplň dle vašeho výběru a trochu kreativity. Postup přípravy plněného vajíčka je rychlý a snadný. Můžete si vybrat z různých variací plněného vejce, které poskytují inspiraci pro různé chutě. Aby bylo vaše plněné vejce dokonalé, můžete využít několik tipů a triků, které zaručí jeho úspěch. Takže neváhejte a vychutnejte si lahodné plněné vejce kdykoliv během dne!

Publikováno: 08. 02. 2024

Kategorie: recepty

Autor: Pavla Dvořáková

Tagy: plněné vejce | recept na plněné vejce